Afrika’da bulunan Müslüman kardeşlerimiz çeşitli imkansızlardan dolayı kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim ve Elifba Kuran öğreniyorum kitabına ulaşamıyor. Dinimizi en iyi şekilde öğrenmeleri için ihtiyaçları olan kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i ve Elifbayı Afrika partneri Polaf Organizasyon olarak sizler adına ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Azınlık bölgelerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz misyonerler tarafından birtakım dini zorluklar yaşamaktadır. Bölgede bulunan birçok yerleşim yerinde “İncil” bulundurarak Müslüman kardeşlerimizin dinlerini kendi istekleri doğrultusunda yaşamalarına izin verilmemektedir. Müslüman kardeşlerimiz kendi kutsal kitapları olan Kuran-ı Kerim’e ulaşma imkanları bulamadıkları için bu tarz baskılara maruz kalmaktadırlar.

İmkansızlıklardan dolayı dinimizi iyi bir şekilde öğrenme fırsatı bulamayan Müslüman kardeşlerimiz Kuran-ı Kerim’i öğrenebilmek için birtakım yöntemler kullanıyorlar. Hafızlar tarafından kara tahtalara yazıp silerek öğrenmeye çalışıyorlar. Bu şekilde Kuran-ı Kerim öğrenmeye çalışan Müslümanlar ne yazık ki etkili bir öğrenim imkanı elde etmiş olmuyorlar. Bu noktada ise devreye dernek ve STK proje danışmanı görevini üstlenen çalışma arkadaşlarımız giriyor.

Afrika’da medrese eğitimi oldukça önem kazanmıştır. Yaşadıkları imkansızlıklardan dolayı öğrencilerin kitapları bulunmadığı için medrese eğitimi verilirken şifa-i eğitim sistemi tercih edilmektedir. Öğretmenin söylediklerini dikkatli dinlemekten başka imkanları bulunmayan kardeşlerimize, ezbere dayalı eğitim sistemi verilmesi kaçınılmaz bir yöntemdir.

Partner kuruluş Polaf Organizasyon olarak bu imkansızlık karşısında Müslüman kardeşlerimiz dinlerini en iyi şekilde öğrenebilsin diye, Müslümanlara ulaştırılmak üzere medreselere, mescitlere, okullara ve köylere Kur’an-ı Kerim bağışlarınızı ulaştırıyor. Afrika çözüm ortağınız olarak daima yanınızdayız.

Sizlerden almış olduğumuz talepler doğrultusunda projelerimizin her aşamasını sizler adına yürütüyor, en etkili şekilde sağlam projeler çıkararak sizlere çözüm ortağı olmayı amaçlıyoruz.

Dernek ve vakıflar partneri olarak proje kapsamında oluşturduğumuz her sistemi sizler için kaydederek proje tamamlandığında kurumunuz adına prodüksiyon çalışması ile teslim işlemi gerçekleştiriyoruz.
×