Allah’a yakınlaşmak anlamına gelen Kurban, içerisinde birçok güzelliği barındıran bir ibadet olarak kabul edilmiştir.

Allah’ın onlara ihsân ettiği kurbanlık hayvanları, belirlenen günlerde üzerlerine Allah’ın adını anarak kessinler!” Bu hayvanların etinden hem siz yiyin, hem de darda kalmışlara ve yoksullara yedirin!”

Kurban etleri bizlerin sofralarını güzelleştirirken Afrika’da birçok eve hiç et girmiyor. Çocuklar yeterli protein alamadıkları için hastalanıp hayatlarını kaybedebiliyor. STK lar ve derneklerin kurban bağışlarının Afrika halkının soflarını güzelleştirsin yoksullara ulaşsın istiyorsanız Afrika STK’lar partneri Polaf Organizasyon çözüm ortalığı çerçevesinde kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerinin sofralarına kurumunuz adına ulaştırıyoruz.

Kurban İşlemi Gerçekleştirilecek Hayvan Çeşitleri

  • Deve

  • Büyükbaş Hayvan ( Dana, Sığır, İnek )

  • Küçükbaş Hayvan

Tercihiniz dahilinde kurban işlemlerinizi gerçekleştiriyor, siparişleriniz ihtiyaç sahibi bölgelere kurumunuz adına titizlikle ulaştırıyoruz.


Kurban Alım – Kesim İşlemi

Dernek ve vakıflar partneri olarak kurbanlarınızın alımından kesime kadar süreci özverili şekilde şer-i kurallara uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Kurban edilecek hayvanı dikkatli seçerek kurban kesimine uygun olmayan hiçbir hayvan tercih edilmemektedir.

Kurban Dağıtım İşlemi

Afrika çözüm ortağı Polaf Organizasyon olarak sizler adına yapmış olduğumuz kurban kesimlerini bölgedeki ihtiyaç sahiplerini belirleyerek dağıtıyoruz. Önceliğimiz kurbanların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması olduğu için tüm bölgede titizlikle bir çalışma yapılır ve gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilir.

Kurban işlemi yapılırken tüm aşamalar partner kuruluş Polaf Organizasyon tarafından kaydedilir ve işlem sonunda kurumunuz adına prodüksiyon çalışması ile teslim edilir.
×