Ramazan Ayının Önemi

Dinimizce büyük önem taşıyan Ramazan ayı kutsal ve mübarek ay olarak kabul edilmiştir. Kutsallığı Kur’an ve Sünnet ile kabul görmüş Ramazan ayı, kutsal kitabımızın bu ayda indirilmiş olmasıyla ve aynı zamanda bin aydan daha hayırlı olduğu kabul edilen Kadir Gecesinin bu ay içinde olmasıyla anlam kazanmıştır. Müslüman alemi için önemli ibadetler arasında yer alan oruç ibadeti ile taçlandırılan bu mübarek ay aynı zamanda birlik ve beraberlik çerçevesinde yaşanıldığında anlamını bulan mübarek aydır.

Afrika’da Ramazan İftar Organizasyonu

Ramazan ayında yardımlarımıza muhtaç kardeşlerimiz olduğunu biliyor, dernek ve STK proje danışmanı olarak sizlerden gelen bağışlar ile Afrika’nın çeşitli bölgelerinde iftar sofraları kuruyoruz. Yemek bağışı projelerimizi özellikle yardımlarımıza en çok muhtaç olan bölgelerde gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz. Bu süreçte projelerimizi özellikle medrese,mescid ve okullarda gerçekleştiriyoruz.

Yaşamış oldukları tüm zorluk ve kısıtlı imkanlara rağmen oruç ibadetlerini yerine getirmeye çalışan Müslüman kardeşlerimizin sofralarını güzelleştirip Ramazan ayının güzelliğine güzellik katıyoruz.

İFTAR ORGANİZASYONUNA NASIL KATKIDA BULUNABİLİRİM

Birçoğumuz bağışta bulunmak ister fakat yaptıkları bağışların güvenilir bir şekilde ulaştırılıp ulaştırılmadığı konusunda daimi tereddüt eder. Bu süreçte sizler için güvenilir ortam hazırlıyor, bağışlarınızı özenle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Afrika partneri ile iftar sofralarına bağışta bulunmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizler için özverili bir şekilde proje başlatabilir, ihtiyaç sahiplerine ulaştırabiliriz.

Polaf Organizasyon Afrika çözüm ortaklığı çerçevesinde sizler için en uygun projeyi hazırlıyor, ihtiyaç sahibi bölgelere titizlikle ulaşmayı hedefliyor. Tüm aşamaları özenle takip edip, aşamalar tamamlandıktan sonra kurumunuz adına prodüksiyon çalışması ile teslim işlemi gerçekleştiriyoruz.

×