Canlılar için büyük önem taşıyan sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Bizlerin rahatlıkla ulaşabileceği birçok sağlık hizmetine Afrika halkının ulaşamadığını biliyor ve düzenlemiş olduğumuz sağlık organizasyonu ile Afrika halkına umut olmaya geliyoruz. Dernek vakıflar partneri Polaf Organizasyon olarak verdiğimiz sağlık hizmetleri şu şekildedir;

 

Katarakt Ameliyatı Organizasyonu

Afrika halkının olumsuz yaşam koşulları ve yetersiz beslenme eksikliği birçok sağlık sorunu yaşamalarına sebep olmaktadır. Yaşamış oldukları sağlık sorunlarından biri de “katarakt” denilen bir göz hastalığıdır. Yalnızca 15 dakika içerisinde tedavisi mümkün olan katarakt ameliyatı Afrika halkı için ulaşılması zor bir imkandır. Bulundukları bölgede hastane, doktor yetersizliği olduğundan dolayı yaşamış oldukları bu sağlık sorunu karşısında kör olma ihmalleri bulunmaktadır.

Bizler ise Afrika partneri olarak bu imkansızlıklara son bulmak için düzenlemiş olduğumuz sağlık organizasyonu projemiz ile uzman ekibimiz tarafından Afrika halkına katarakt ameliyatı imkanı sağlamaktayız.

 

Sünnet Organizasyonu

İnsan sağlığı açısından önem taşıyan bir diğer sağlık organizasyonu ise sünnettir. Afrika halkı imkan yetersizliği yüzünden çocuklarını steril ortamlarda sünnet ettiremedikleri için bu durum çocukların ilerleyen yaşlara kadar sünnet olamamaları ya da sünnet olabildikleri ortamların hijyenik olmamaları halinde mikrop kaparak çeşitli hastalıklara yol açmasına sebep olmaktadır.

Partner kuruluş Polaf Organizasyon olarak düzenlemiş olduğumuz sünnet organizasyonları ile steril ortamlar hazırlıyor, uzman ekibimiz tarafından Afrika halkının sünnet organizasyonlarını düzenliyoruz.

 

HİJYEN VE TEMİZLİK SETİ ORGANİZASYONU

Hijyen ve temizlik paketleri hem sağlık açısından hem de kadınların günlük hayatında önemli yere sahiptir. Kadınların önemli ihtiyaçlarını karşılayan hijyen ve temizlik paketlerimizin içeriği şu şekildedir;

  • Diş Fırçası

  • Diş Macunu

  • Kadın Pedi

  • Sabun

  • Tırnak Bakım Seti

  • Tırnak Makası vb.

  • Paketlerimiz bölgedeki kadınların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Polaf Organizyon Afrika çözüm ortağı olarak sizlerden aldığımız taleplerle projeler hazırlıyor, hazırlamış olduğumuz projelerin her aşamasını bizzat kurumumuz tarafınca özenle takip ediyoruz. Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra kurumunuz adına prodüksiyon çalışması ile teslim işlemi gerçekleştiriyoruz.

×