Bulunduğu coğrafya itibari ile susuzluk ve kuraklık Afrika kıtasını oldukça etkiliyor. İnsanların susuzla mücadele edebilecek güçlerinin olmaması ise bu durumu daha da zor duruma sokuyor. Günümüzde sizlerin yardımına muhtaç milyonlarca Afrika vatandaşının olduğunu biliyor fakat elinizden bir şey gelmediğini mi düşünüyorsunuz? Bu durumda sizler için ihtiyaç sahipleriyle aranızda bir köprü olmak için bulunuyoruz. Dernek ve STK proje danışmanı olarak yardımlarınızın her aşaması için özveriyle çalışıyor, ihtiyaç sahiplerine en sağlıklı şekilde ulaştırılmasını hedefliyoruz.

Afrika’da Su Kuyusu Nasıl Açılır

Kurumların tarafımıza siparişleri ile açılacak olan su kuyuları sondaj, keson ve artezyen su kuyusu olarak 2 şekilde yapılmaktadır. Sizler için su kuyusu açılacak alan titizlikle araştırılır ve seçmiş olduğunuz kuyu çeşidi ile uzman ekimiz tarafından çalışmalara başlanır.

Afrika partneri olarak sizlerin bağışları ile Afrika’da ihtiyaç sahibi olan bölgeleri seçiyor, özenle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Su Kuyusu Çeşitleri

  1. Sondaj Su Kuyusu 

Sondaj su kuyuları yer altındaki doğal ya da yağmur birikintileri ile oluşmuş sulara erişmek için kullanılan yöntemdir.

Sondaj su kuyusu yapımı için öncelikle dernek vakıflar partneri olan kurumumuz tarafından belirli kurumlardan gerekli izinler alındıktan sonra o bölgede bulunan diğer su kuyularının 1.000m uzağındaki uygun alan seçilir. 30mt., 40mt, 120mt. Ve 200mt. Olmak üzere bölgeye ve talebe göre farklı derinliklerde sondaj kuyuları açılmaktadır.

  1. Emme Basma Su Kuyusu

Emme-Basma Tulumba sistemli su kuyularının açılış süreci şu şekildedir.
Kurumunuz siparişi sonrası lokasyon fizibilitesi Polaf Organizasyon tarafından fizibiletisi yapıldıktsn sonra köy halkı ile birlikte temel atma-ilk kazma videosu ve programı hazırlanır.

Daha sonra sizlere inşaat süreci ile ilgili bilgiler ve görseller paylaşılır.

Çalışmalar tamamlandıktan ve temiz suya ulaşıldıktan sonra kurumunuz adına açılış programı yapılır ve Türkiye ofisimizce video hazırlanıp sizlere HD kalitede ulaştırılır.

Afrika’da Su Kuyusu Açtırma Bedeli

  • Su kuyusu açtırmak istediğiniz bölgenin durumuna göre fiyat farklılıkları görülmektedir.

  • Bölgenin ulaşım koşullarına göre fiyat farklılıkları görülmektedir.

 

Polaf Organizasyon Afrika çözüm ortaklığı ile sizler adına projeler hazırlıyor, hazırlamış olduğumuz projelerin tüm aşamalarını kurumumuz tarafından özenle takip ediyoruz. Uzman ekibimiz tarafından oluşturan su kuyuları ile Afrika halkına umut olmayı hedefliyoruz.

Su kuyusu aşma işlemi başlangıcından işlemin bitimine kadar olan tüm aşamalar takip edilip video altına alınır, işlemler tamamlandıktan sonra kurumunuz adına prodüksiyon çalışması ile teslim işlemi gerçekleştirilir.

×