Dünyada hepimize yetecek miktarda gıda olmasına rağmen Afrika halkı güvenli gıdaya ulaşmakta zorluk çekiyor. Bu durumdan dolayı Afrika halkı yılın büyük bir çoğunluğunu sağlıklı beslenemediği için hasta geçirmek zorunda kalıyor. Açlık sıkıntısı ilerlemiş durumda olan ülkede çocuklar yeterli gıda alamadıkları için bünyeleri zayıf düşerek hayatlarını kaybediyor. Bu durum ise Afrika partneri, partner kuruluş olan Polaf Organizasyon ile önleniyor.

 

Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

Hastayı ziyaret edin, aç olanı doyurun, esiri kurtarın!”

Yılın büyük bir çoğunluğunda sağlıklı gıdaya ulaşmak için çabalayan Afrika halkı ne yazık ki kolaylıkla bu amacına ulaşamıyor, çoğu zamanlar aç kalma durumu ile karşı karşıya kalıyor.

Bizler dernek vakıflar partneri olarak bu yoksulluk karşısında harekete geçmeli, onların yaşamış oldukları bu zorluklara umut olmalıyız.

 

Afrika çözüm ortağı olan Polaf Organizasyon çerçevesinde düzenleyecek olduğunuz toplu yemek organizasyonlarınız için yanınızda olup ihtiyaç sahibi olan bölgeleri titizlikle tespit etmekteyiz. İhtiyaç sahibi bölgeler tespit edildikten sonra yemekler uzman ekibimiz tarafından yardıma muhtaç halka ulaştırılmaktadır.

Her aşama özenle takip edilirken video altına alınır, işlemler tamamlandıktan sonra kurumunuz adına prodüksiyon çalışması ile teslim işlemi gerçekleştirilir.

×